צרו איתנו קשר
נציגינו ישובו אליכם בהקדם.

לפרטים:
04-6586219

אודות גן השלושה

גן השלושה - גן לאומי, הסחנה שוכן למרגלות הגלבוע ונחשב לאחד מאתרי הקייט והנופש היפים והמתויירים ביותר בארץ. יופיו אף זכה להכרה בינלאומית כאשר ה'טיים מגזין' הכתיר אותו לאחד מ - 20 הגנים היפים ביותר בעולם.
אתם מוזמנים להתרשם מהקסם שהגן מעניק למבקרים בו.

 

שמו העברי של הגן מנציח את זכרם של שלושה חלוצים: אהרון אטקין, חיים שטורמן ודוד מוסינזון, שנפלו בשנת 1938 בעלות רכבם על מוקש בעת שחיפשו מקום מתאים להקמת קיבוץ חדש באזור עמק בית שאן. מקור המים, הנובעים במעיין עין אֶלעָסִי (עין עמל), הוא בשטח הצפוני של הרי השומרון, ובמזרח הרי הגלבוע. במהלך זרימתם התת קרקעית מתחממים המים ל - 28 מעלות, מה שעושה את הרחצה למהנה בכל ימות השנה - גם בחורף. מכאן שמו הערבי של הגן: הסחנה ('החמה').
אורכו של הנחל בתחום הגן מגיע לכדי 500 מטרים.

 

המים בגן נובעים מתוך מעיין הפעיל כל השנה (מעיין איתן), והם ממלאים מערכת בריכות ענקיות, המקושרות ביניהן באמצעות מפלים יפיפיים. הבריכות מוקפות מדשאות מוצלות רחבות ידיים ועצי נוי. לנוחיותכם פינות פיקניק, עמדות גריל, מזנונים, ברזיות, מקלחות עם מים חמים ותאי שירותים - והכל נקי ומתוחזק ע"י צוות מקצועי.

 

עוד בתחום הגן: טחנת קמח עתיקה המופעלת בכוח המים ומוזיאון 'עקבות בעמק' הכולל שני אגפים:
מוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית ואתר "חומה ומגדל" אשר משחזר 'אחד לאחד' את ישוב חומה ומגדל הראשון שהוקם בארץ ישראל, תל עמל (כיום ניר דוד). 
הכניסה למוזיאון הינה חופשית לקהל המבלים במקום. זאת ועוד, באזור הבריכה התחתונה תוכלו להבחין בנקל במושבים מדורגים, והסברה היא שהמקום שימש בעבר כתיאטרון מים רומי ('נאומכיה'), בו היו נערכים קרבות ראווה ימיים למען השעשוע.

 

גן השלושה פתוח לקהל מבקרים בכל ימות השבוע ובמשך כל השנה