צרו איתנו קשר
נציגינו ישובו אליכם בהקדם.

לפרטים:
04-6586219

תערוכות פעילות

 

בשורה לכל חוקרי, חובבי ואספני אבנים:

תערוכה חדשה בשם "מהמחצבה אל המקדש" מציגה סלעים ומינרלים מרהיבים מבטן האדמה. "התערוכה במוזיאון מציעה "נגיעות" המאפיינות את הנושא הרחב של חציבה, הובלה, בנייה ותחזוקה של מכלול הבניה האנושית בימי קדם"

 

 

 

 

במוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית עקבות בעמק- גן השלושה, נפתחה תערוכה חדשה בשם "מהמחצבה אל המקדש".
התערוכה עוסקת במגוון נושאים הקשורים לחציבת אבן לבניה, הובלה ושינוע, לרבות יבוא מעבר לים, של שיש ואבנים נוספות. בין השאר מוצגת מערכת המחצבות שסיפקה אבן לבניית העיר הרומית בבית שאן, מטמון השיש שנתגלה בעכו, כלי עבודה ששמשו לחציבה וסיתות אבן ועוד.

 

דרור סגל מנהל ואוצר התערוכה: "שילבנו בתערוכה גם אוסף סלעים ומינרלים מרהיבים ומגוונים מכל רחבי העולם. האוסף הושאל בשיתוף פעולה עם המכון למדעי כדור הארץ באוניברסיטה העברית. אנו מזמינים את כל מי שחפץ להגיע ולבקר בתערוכה: הציבור הרחב, קבוצות מאורגנות, תושבי האזור, אנשי אקדמיה, סטודנטים ומורים, בעלי מקצוע בתחום וכל מי שמגלה עניין. כמו כן, ניתן להזמין ביקורים מודרכים מראש במוזיאון ובתערוכה, שתוצג במהלך השנה הקרובה".

 

מה בתערוכה? כלי עבודה משחר ימיו של המין האנושי, מטמון פריטי השיש, דגמים משוחזרים של מבנים ארכיטקטוניים מפורסמים בעולם הקלאסי, היווני והרומי, אוסף מינרלים שמקורם מבטן האדמה בכל רחבי תבל, מבנים דמויי אבן בתערוכה, שבר קערת האבן שנתגלתה בשטח המחצבות הקדומות בהרי גלבוע ופרטי האבן בתצוגות הקבע במוזיאון.