צרו איתנו קשר
נציגינו ישובו אליכם בהקדם.

לפרטים:
04-6586219

מוזיאון לארכיאולוגיה

אורחים יקרים, אנו מתכבדים להציע לכם בילוי תרבותי ומרחיב אופקים במוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית אשר נמצא בגן השלושה - הסחנה. במוזיאון תמצאו פריטים שמקורם החל מהתקופה הפרה - היסטורית ועד התקופה הערבית. בין השאר תוכלו להתרשם ממוצגים שמקורם בישוב המקראי ששכן בעבר על התל בו ניצב המוזיאון, אשר תושביו עסקו באריגה וצביעת בדים. המוזיאון אף זכה לחשיפה בינלאומית, בשל אוספיו הנדירים, המוכרים בעולם, הם פורסמו גם בכתב העת היוקרתי והמכובד בתחומו. אז מה יש לנו להציע לכם?

 

 

1. אתם מוזמנים להתרשם מהמוצגים הנדירים בתמונות 

2. פעילויות חינוכיות ייחודיות לבתי ספר וגנים

  

3. סיור מודרך ומקצועי המתאים לכל גיל, עבור כל קבוצה: ועדי עובדים ביום כיף, תיירים מחו"ל, משפחות מאורגנות, וכן הלאה. כל קבוצה יכולה לשלב חוויה של תרבות בגן השלושה

 

4. מומלץ לשלב עם החוויה התרבותית במוזיאון גם פעילות באתר חומה ומגדל ולחוש כיצד חוו החלוצים את החיים כאן בתקופה שלפני קום המדינה

 

מה במוזיאון?

 

במוזיאון שלושה אולמות של תצוגה קבועה ואולם לתערוכות מתחלפות. ניתן לראות ממצאים מחפירות עמק בית שאן ואוסף נדיר של קרמיקה יוונית ופרסית מצוירת. באולם התערוכות המתחלפות תוצג במשך השנה הקרובה תערוכה העוסקת במחצבות עתיקות, יבוא אבן שיש לבניה קדומה, דגמים של מבנים מפוארים שניצבו בעולם הקלאסי הקדום ומינרלים מבטן האדמה. במוזיאון מתקיימת  פעילות לילדים ונוער, העוסקת בשחזור טכנולוגיות קדומות ואורח החיים בימי קדם. במוזיאון מוצגת תערוכת קבע ייחודית וחדשנית של אוסף כלים ותכשיטים אטרוסקיים נדירים, מאוספי המוזיאון, סביבה ממצאים נדירים מתרבויות הים התיכון והאגאי.

 

מידי שנה מתקיימת בגן ובמוזיאון: אולימפיאדת השלום והסובלנות ברוח האולימפית של יוון העתיקה, בהשתתפותם של בתי הספר האנתרופוסופיים מרחבי הארץ. פעילות חווייתית ומשמעותית זו עוסקת בספורט ברוח האולימפית  של יוון הקדומה תוך דגש על שלום וסובלנות, תנועה נכונה וקבוצתיות. הפעילות כוללת גם סדנאות של מוסיקה ואמנות. חנכנו מרכז בנושא, בחסות שגרירי יוון בישראל.
אנו מזמינים במהלך השנה הקרובה מחנכים ומורים לספורט, היסטוריה, מוסיקה ואמנות , ליצור קשר עמנו לצורך תכנון משותף של אירועים דומים.

 

הדרכות בשפות עברית ואנגלית. משך ההדרכה במקום: כשעה.
מתי פתוח: בימים א'- ה', בשבת ובחג החל מה- 9.9: 14:00-10:00.

בימי ו': בתיאום לקבוצות בלבד. ניתן לתאם ביקור לקבוצות גם בשעות אחרות.

איך להגיע: בכביש בית שאן - עפולה.

המוזיאון נמצא בתוך גן-השלושה (הסח'נה)

 

*למבקרי גן השלושה - הכניסה למוזיאון כלולה במחיר הכניסה. הדרכה לקבוצות בתשלום.

צור קשר: טלפון: 04-6586352, טלפקס: 04-6581630.

E.mail: mus@gan3.co.il

 

 

כתובת: גן השלושה (הסח'נה), ד"נ עמק בית שאן, מיקוד: 10803

 

מנכ"ל: דרור סגל.