צרו איתנו קשר

נציגינו ישובו אליכם בהקדם.

אנא מלאו את טופס - צרו איתנו קשר

לפרטים:
04-6586219

אודות גן השלושה

*** מבקרים יקרים ***

גן השלושה פתוח לקהל הרחב, הביקור כרוך בהרשמה מראש. להרשמה לחץ כאן >>
  לידיעתכם - הבריכה התחתונה מרוקנת ממים, שאר מתחמי המים פתוחים כרגיל.

 

הגן הלאומי גן השלושה (הסחנה) שוכן למרגלות הגלבוע ונחשב לאחד מאתרי הנופש היפים והמתויירים ביותר בארץ. יופיו אף זכה להכרה בינלאומית כאשר ה'טיים מגזין' הכתיר אותו לאחד מ - 20 האתרים היפים ביותר בעולם.

 

שמו העברי של הגן מנציח את זכרם של שלושה חלוצים: אהרון אטקין, חיים שטורמן ודוד מוסינזון, שנפלו בשנת 1938 בעלות רכבם על מוקש בעת שחיפשו מקום מתאים להקמת קיבוץ חדש באזור עמק בית שאן.

 

מקור המים, הנובעים במעיין עין אֶלעָסִי (עין עמל), הוא באזור הצפוני של הרי השומרון ובמזרח הרי הגלבוע. במהלך זרימתם התת קרקעית בבטן האדמה, מתחממים המים ל - 28 מעלות, ונובעים בטמפ' זו במשך כל השנה. עובדה זו מאפשרת רחצה מהנה ונעימה במשך כל ימות השנה - גם בימים קרים במיוחד. מכאן שמו הערבי של הגן - הסחנה ('החמה').

 

המים בגן נובעים מתוך מעיין הפעיל כל השנה ('מעיין איתן'), בספיקה ממוצעת של 1,700 מ"ק בשעה, והם ממלאים בריכות ענקיות, המקושרות ביניהן באמצעות מפלים יפהפיים. הבריכות מוקפות מדשאות רחבות ידיים, פינות פיקניק ועצי נוי אשר מטילים צל. לרשות המבקרים מזנון וחנות נוחות, עמדות גריל, ברזיות, תאי שירותים ומקלחות - והכל נקי ומתוחזק ע"י צוות מקצועי.

 

במתחם גן השלושה ממוקם מוזיאון 'עקבות בעמק' הכולל שני אגפים:
מוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית, המציג שלל ממצאים ארכיאולוגים מאזור עמק בית שאן ואגן הים התיכון, ואתר משוחזר "חומה ומגדל" - דגם בגודל טבעי של ישוב חומה ומגדל הראשון שהוקם בארץ ישראל, תל עמל (כיום קיבוץ ניר דוד). הכניסה למוזיאון חופשית לקהל המבקרים של גן השלושה (ללא הדרכה) בימים א'-ה', בשעות 10:00 - 14:00.

 

גן השלושה פתוח לקהל מבקרים בכל ימות השבוע ובמשך כל השנה