צרו איתנו קשר

נציגינו ישובו אליכם בהקדם.

אנא מלאו את טופס - צרו איתנו קשר

לפרטים:
04-6586219

אודות גן השלושה

הגן הלאומי גן השלושה (הסחנה) שוכן למרגלות הגלבוע ונחשב לאחד מאתרי הנופש היפים והמתויירים ביותר בארץ. יופיו אף זכה להכרה בינלאומית כאשר ה'טיים מגזין' הכתיר אותו לאחד מ - 20 הגנים היפים ביותר בעולם. אתם מוזמנים להתרשם מקסמו של הגן באמצעות הסרטון הבא:

 

שמו העברי של הגן מנציח את זכרם של שלושה חלוצים: אהרון אטקין, חיים שטורמן ודוד מוסינזון, שנפלו בשנת 1938 בעלות רכבם על מוקש בעת שחיפשו מקום מתאים להקמת קיבוץ חדש באזור עמק בית שאן. מקור המים, הנובעים במעיין עין אֶלעָסִי (עין עמל), הוא בשטח הצפוני של הרי השומרון ובמזרח הרי הגלבוע. במהלך זרימתם התת קרקעית מתחממים המים ל - 28 מעלות, מה שעושה את הרחצה למהנה בכל ימות השנה - גם בחורף. מכאן שמו הערבי של הגן: הסחנה ('החמה').

 

המים בגן נובעים מתוך מעיין הפעיל כל השנה, בספיקה ממוצעת של 1,700 מ"ק בשעה, והם ממלאים בריכות ענקיות, המקושרות ביניהן באמצעות מערכת מפלים יפיפיים. הבריכות מוקפות מדשאות רחבות ידיים, פינות פיקניק ועצי נוי אשר מטילים צל. לרשות המבקרים מזנון וחנות נוחות, עמדות גריל, ברזיות, תאי שירותים ומקלחות - והכל נקי ומתוחזק ע"י צוות מקצועי.

 

עוד בתחום הגן: טחנת קמח עתיקה המופעלת בכוח המים ומוזיאון 'עקבות בעמק' הכולל שני אגפים:
מוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית ואתר "חומה ומגדל" אשר משחזר 'אחד לאחד' את ישוב חומה ומגדל הראשון שהוקם בארץ ישראל, תל עמל (כיום ניר דוד). 
הכניסה למוזיאון הינה חופשית לקהל המבלים במקום. זאת ועוד, באזור הבריכה התחתונה תוכלו להבחין בנקל במושבים מדורגים, והסברה היא שהמקום שימש בעבר כתיאטרון מים רומי ('נאומכיה'), בו היו נערכים קרבות ראווה ימיים למען השעשוע.

 

גן השלושה פתוח לקהל מבקרים בכל ימות השבוע ובמשך כל השנה